LWW0402JT4N3
DigiKey Part Number
738-LWW0402JT4N3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LWW0402JT4N3
Description
FIXED IND 4.3NH 700MA 91 MOHM
Detailed Description
4.3 nH Unshielded Wirewound Inductor 700 mA 91mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
91mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
18 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
6GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.61mm)