Image for LPCS4747MT102-HC is not available
LPCS4747MT102-HC
DigiKey Part Number
738-LPCS4747MT102-HCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LPCS4747MT102-HC
Description
FIXED IND 1MH 1.14A 1.66 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 mH Shielded Inductor 1.14 A 1.66Ohm Max Nonstandard
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
1.66Ohm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)