HVCB1206FKD3K32 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 50.140
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 5.045
Datasheet
Panasonic Industry
YAGEO
Similar
TE Connectivity Passive Product
3.32 kOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
Stackpole Electronics Inc. HVC Series High-Voltage Precision Chip Resistors | Datasheet Preview
HVCB1206FKD3K32
DigiKey Part Number
HVCB1206FKD3K32-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVCB1206FKD3K32
Description
RES 3.32K OHM 1% 1/3W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
HVCB1206FKD3K32 Models
Category
Features
High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)