HVCB0805FKD330K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 4.208
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 13.776
Datasheet
Panasonic Industry
YAGEO
330 kOhms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
Stackpole Electronics Inc. HVC Series High-Voltage Precision Chip Resistors | Datasheet Preview
HVCB0805FKD330K
DigiKey Part Number
HVCB0805FKD330K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVCB0805FKD330K
Description
RES 330K OHM 1% 1/5W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
HVCB0805FKD330K Models
Category
Features
High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.050" W (2.01mm x 1.27mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)