HVA08FA500M
DigiKey Part Number
HVA08FA500M-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVA08FA500M
Description
RES 500M OHM 1% 0.8W AXIAL
Detailed Description
500 MOhms ±1% 0.8W Through Hole Resistor Axial High Voltage Metal Film
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.335" L (3.00mm x 8.50mm)