HVA08FA10M0
DigiKey Part Number
HVA08FA10M0-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVA08FA10M0
Description
RES 10M OHM 1% 0.8W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MOhms ±1% 0.8W Through Hole Resistor Axial High Voltage Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HVA08FA10M0 Models
Category
Composition
Mfr
Features
High Voltage
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.335" L (3.00mm x 8.50mm)