HMC2512JT36M0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Image for HMC2512JT36M0 is not available
HMC2512JT36M0
DigiKey Part Number
738-HMC2512JT36M0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMC2512JT36M0
Description
RES 36 MOHM 5% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
36 MOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
Datasheet
EDA/CAD Models
HMC2512JT36M0 Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)