Image for HMC2010JT51M0 is not available
HMC2010JT51M0
DigiKey Part Number
738-HMC2010JT51M0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMC2010JT51M0
Description
RES 51 MOHM 5% 3/4W 2010
Detailed Description
51 MOhms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
HMC2010JT51M0 Models
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)