Image for HMC2010JT24M0 is not available
HMC2010JT24M0
DigiKey Part Number
738-HMC2010JT24M0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMC2010JT24M0
Description
RES 24 MOHM 5% 3/4W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MOhms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HMC2010JT24M0 Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)