HMC1206KT470M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
470 MOhms ±10% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
HMC1206KT470M
DigiKey Part Number
HMC1206KT470M-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMC1206KT470M
Description
RES 470M OHM 10% 1/4W 1206
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
HMC1206KT470M Models
Temperature Coefficient
±500ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)