CSRT2512FT9R10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
9.1 Ohms ±1% 3W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thin Film
Stackpole Electronics, Inc. CSRT2512-UP Thin-Film Current-Sense Chip Resistors | Datasheet Preview
CSRT2512FT9R10
DigiKey Part Number
738-CSRT2512FT9R10TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSRT2512FT9R10
Description
RES 9.1 OHM 1% 3W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CSRT2512FT9R10 Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)