Image for CSRT2512DTR430 is not available
CSRT2512DTR430
DigiKey Part Number
738-CSRT2512DTR430TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSRT2512DTR430
Description
RES, CS, 2512, 0.43 OHM, 0.5%, 3
Detailed Description
430 mOhms ±0.5% 3W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thin Film
EDA/CAD Models
CSRT2512DTR430 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)