Image for CSRT2010DTR620 is not available
CSRT2010DTR620
DigiKey Part Number
738-CSRT2010DTR620TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSRT2010DTR620
Description
RES, CS, 2010, 0.62 OHM, 0.5%, 1
Detailed Description
620 mOhms ±0.5% 1.5W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thin Film
EDA/CAD Models
CSRT2010DTR620 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)