CSRT1210FTR680
DigiKey Part Number
738-CSRT1210FTR680TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSRT1210FTR680
Description
RES 0.68 OHM 1% 1W 1210
Detailed Description
680 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSRT1210FTR680 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.122" L x 0.098" W (3.10mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)