CSRT1206FTR200 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
C&B/RESI
In Stock: 2.286
Datasheet
200 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thin Film
CSRT1206FTR200
DigiKey Part Number
738-CSRT1206FTR200TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSRT1206FTR200
Description
RES 0.2 OHM 1% 1W 1206
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)