CSRT1206FT10L0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
10 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thin Film
CSRT1206FT10L0
DigiKey Part Number
738-CSRT1206FT10L0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSRT1206FT10L0
Description
RES 0.01 OHM 1% 1/2W 1206
Detailed Description
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.130" L x 0.067" W (3.30mm x 1.70mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)