Image for CSRT1206DT9R10 is not available
CSRT1206DT9R10
DigiKey Part Number
738-CSRT1206DT9R10TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSRT1206DT9R10
Description
RES, CS, 1206, 9.1 OHM, 0.5%, 1W
Detailed Description
9.1 Ohms ±0.5% 1W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thin Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)