Image for CSRT1206DT24L0 is not available
CSRT1206DT24L0
DigiKey Part Number
738-CSRT1206DT24L0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSRT1206DT24L0
Description
RES, CS, 1206, 0.024 OHM, 0.5%,
Detailed Description
24 mOhms ±0.5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thin Film
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.130" L x 0.067" W (3.30mm x 1.70mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)