CSRN2512JTR130 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
Upgrade
130 mOhms ±5% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
CSRN2512JTR130
DigiKey Part Number
CSRN2512JTR130-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSRN2512JTR130
Description
RES 0.13 OHM 5% 2W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
CSRN2512JTR130 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)