CSRF1206FT12L0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
12 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil
CSRF1206FT12L0
DigiKey Part Number
CSRF1206FT12L0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSRF1206FT12L0
Description
RES 0.012 OHM 1% 1W 1206
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CSRF1206FT12L0 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)