CSR2512FT33L0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
33 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Current Sense Thick Film
CSR2512FT33L0
DigiKey Part Number
CSR2512FT33L0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSR2512FT33L0
Description
RES 0.033 OHM 1% 2W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CSR2512FT33L0 Models
Category
Features
Current Sense
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)