CSR1225FKR110 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
110 mOhms ±1% 3W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Current Sense Thick Film
CSR1225FKR110
DigiKey Part Number
CSR1225FKR110-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSR1225FKR110
Description
RES 0.11 OHM 1% 3W 2512 WIDE
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CSR1225FKR110 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Size / Dimension
0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.041" (1.05mm)