CSR0805FT22L0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 369
Datasheet
22 mOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Current Sense Thick Film
CSR0805FT22L0
DigiKey Part Number
CSR0805FT22L0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSR0805FT22L0
Description
RES 0.022 OHM 1% 1/4W 0805
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CSR0805FT22L0 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)