CSFA0201ZT0R00
DigiKey Part Number
738-CSFA0201ZT0R00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSFA0201ZT0R00
Description
RES, 0201, JUMPER, 5.8A, AUTO
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0 Ohms Jumper Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Metal Foil
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSFA0201ZT0R00 Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Resistance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.012" (0.31mm)