CML0805C0G4R7CT50V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
4.7 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CML0805C0G4R7CT50V
DigiKey Part Number
738-CML0805C0G4R7CT50VTR-ND - Tape & Reel (TR)
738-CML0805C0G4R7CT50VCT-ND - Cut Tape (CT)
738-CML0805C0G4R7CT50VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CML0805C0G4R7CT50V
Description
CAP CER 4.7PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CML0805C0G4R7CT50V Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)