CFM14JT5R10
DigiKey Part Number
S5.1QTR-ND - Tape & Reel (TR)
S5.1QCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFM14JT5R10
Description
RES 5.1 OHM 5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
5.1 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Carbon Film
EDA/CAD Models
CFM14JT5R10 Models
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)