CFM14JA3R30 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
3.3 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Carbon Film
CFM14JA3R30
DigiKey Part Number
CFM14JA3R30-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFM14JA3R30
Description
RES 3.3 OHM 5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CFM14JA3R30 Models
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)