CFM12JA6M80 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 1.958
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
6.8 MOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
CFM12JA6M80
DigiKey Part Number
738-CFM12JA6M80-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFM12JA6M80
Description
RES, CF, 1/2W, 6.8 MOHM, 5%
Detailed Description
EDA/CAD Models
CFM12JA6M80 Models
Temperature Coefficient
0/ -1500ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)