CFM12JA430R
DigiKey Part Number
738-CFM12JA430R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFM12JA430R
Description
RES, CF, 1/2W, 430 OHM, 5%
Detailed Description
430 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
EDA/CAD Models
CFM12JA430R Models
Temperature Coefficient
0/ -400ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)