CF1JT22M0
DigiKey Part Number
CF1JT22M0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CF1JT22M0
Description
RES 22M OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 MOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
EDA/CAD Models
CF1JT22M0 Models
Temperature Coefficient
0/ -1500ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)