CF1JT15R0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 9.915
Datasheet
15 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
CF1JT15R0
DigiKey Part Number
CF1JT15R0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CF1JT15R0
Description
RES 15 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CF1JT15R0 Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
0/ -400ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)