CF18JB270K is available for purchase but is not normally stocked.
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 4.149
Datasheet
270 kOhms ±5% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
CF18JB270K
DigiKey Part Number
738-CF18JB270K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CF18JB270K
Description
RES 270K OHM 5% 1/8W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CF18JB270K Models
Temperature Coefficient
0/ -850ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)