CF18JA330K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
330 kOhms ±5% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
CF18JA330K
DigiKey Part Number
CF18JA330K-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CF18JA330K
Description
RES 330K OHM 5% 1/8W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CF18JA330K Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
0/ -850ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)