CF14JB200R is available for purchase but is not normally stocked.
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 356.800
Datasheet
200 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
CF14JB200R
DigiKey Part Number
738-CF14JB200R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CF14JB200R
Description
RES 200 OHM 5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CF14JB200R Models
Temperature Coefficient
0/ -400ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)