CF14JA430R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 9.593
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
430 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
CF14JA430R
DigiKey Part Number
CF14JA430R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CF14JA430R
Description
RES 430 OHM 5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CF14JA430R Models
Temperature Coefficient
0/ -400ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)