CF12JA430K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
430 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
CF12JA430K
DigiKey Part Number
738-CF12JA430K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CF12JA430K
Description
RES, CF, 1/2W, 430 KOHM, 5%
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CF12JA430K Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
0/ -850ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)