CB15JBR330
DigiKey Part Number
CB15JBR330-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CB15JBR330
Description
RES 0.33 OHM 5% 15W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 mOhms ±5% 15W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CB15JBR330 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Series
Temperature Coefficient
±800ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.512" Square x 1.890" L (13.00mm x 48.00mm)