CB15JB9R10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
C&B/RESI
In Stock: 0
Datasheet
9.1 Ohms ±5% 15W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound
CB15JB9R10
DigiKey Part Number
CB15JB9R10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CB15JB9R10
Description
RES 9.1 OHM 5% 15W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CB15JB9R10 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.512" Square x 1.890" L (13.00mm x 48.00mm)