ASRM12JT11R0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
11 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Metal Film
ASR/ASRM Resistors
ASRM12JT11R0
DigiKey Part Number
738-ASRM12JT11R0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASRM12JT11R0
Description
RES 11 OHM 5% 1/2W AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ASRM12JT11R0 Models
Features
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)