ASR1JA16R0
DigiKey Part Number
738-ASR1JA16R0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASR1JA16R0
Description
RES, SURGE, 1W, 16 OHM, 5%
Detailed Description
16 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
ASR1JA16R0 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)