ASR1JA15K0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
15 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Metal Film
ASR/ASRM Resistors
ASR1JA15K0
DigiKey Part Number
738-ASR1JA15K0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASR1JA15K0
Description
RES, SURGE, 1W, 15 KOHM, 5%
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ASR1JA15K0 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)