ASR14JA820K
DigiKey Part Number
738-ASR14JA820K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASR14JA820K
Description
RES, SURGE, 1/4W, 820 KOHM, 5%
Detailed Description
820 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
ASR14JA820K Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)