Image for SRMP8QDW00D01GE016M02IH is not available
SRMP8QDW00D01GE016M02IH
DigiKey Part Number
1668-SRMP8QDW00D01GE016M02IH-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRMP8QDW00D01GE016M02IH
Description
SBC 1.6GHZ 4 CORE 1GB/0GB RAM
Detailed Description
Single Board Computer 1.6GHz 4 Core 1GB/0GB RAM ARM Cortex-A53, Cortex-M7
Category
RAM Capacity/Installed
1GB/0GB
Speed
1.6GHz
Number of Cores
4
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
1.850" x 1.180" (47.00mm x 30.00mm)