SMAJ110A
DigiKey Part Number
1655-SMAJ110ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ110A
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
177V Clamp 2.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
122V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
177V