595CT51M2000DGR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
51.2 MHz VCXO CMOS Oscillator 3.3V Amplitude Control 6-SMD, No Lead
595CT51M2000DGR
DigiKey Part Number
863-595CT51M2000DGRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
595CT51M2000DGR
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED SINGLE
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±15ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
100mA
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Amplitude Control
Height - Seated (Max)
0.052" (1.33mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
75mA
Voltage - Supply
3.3V