515BBA155M520BAGR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
155.52 MHz VCXO LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
515BBA155M520BAGR
DigiKey Part Number
515BBA155M520BAGR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
515BBA155M520BAGR
Description
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVDS
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±80ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
26mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.052" (1.33mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
22mA
Voltage - Supply
3.3V