511ABA148M500BAGR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 511ABA148M500BAGR |
Description | XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVPECL |
Customer Reference | |
Detailed Description | 148.5 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Frequency Stability ±25ppm |
Mfr | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Series | Current - Supply (Max) 43mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 6-SMD, No Lead |
Base Resonator | Supplier Device Package 6-SMD (5x3.2) |
Type | Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm) |
Function Enable/Disable | Current - Supply (Disable) (Max) 18mA |
Output LVPECL | Base Product Number |
Voltage - Supply 3.3V |