EFM32TG825F32-BGA48T is out of stock and backorders are currently unavailable.
Silicon Labs
In Stock: 1.920
Datasheet
ARM® Cortex®-M3 Tiny Gecko Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 48-BGA (4x4)
EFM32TG825F32-BGA48T
DigiKey Part Number
EFM32TG825F32-BGA48T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EFM32TG825F32-BGA48T
Description
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48BGA
Customer Reference
Detailed Description
RAM Size
4K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.85V ~ 3.8V
Data Converters
A/D 4x12b; D/A 1x12b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
32MHz