501JCAM032768BAFR is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 220
Datasheet
Similar
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
32.768 kHz CMEMS® LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
501JCAM032768BAFR
DigiKey Part Number
501JCAM032768BAFR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
501JCAM032768BAFR
Description
OSC CMEMS 32.7680KHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
4.9mA
Size / Dimension
0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
4.9mA