501JAA24M0000DAF
DigiKey Part Number
336-2920-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
501JAA24M0000DAF
Description
OSC CMEMS 24.0000MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz CMEMS® LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
4.9mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
4.9mA